برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : چهارشنبه ۰۰/۲/۱

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» نکات مهم در خرید فرش ماشینی درجه یک

نکات مهم در خرید فرش ماشینی

راهنمای خرید فرش ماشینی درجه یک
انتخاب فرش ماشینی با کیفیت تنها به ظاهر و رنگ و نقشه فرش محدود نمی شود . موارد زیادی چون جنس نخ خاب فرش ، ابعاد فرش ، شانه و تراکم فرش و ماشین آلات بافت فرش در کیفیت فرش تاثیر بسزایی دارند . هر خریدار با داشتن اطلاعات کامل درباره هر فرش ماشینی می تواند فرش ماشینی درجه یک را خریداری نماید .

الیاف فرش ماشینی درجه یک
الیاف مورد استفاده در فرش ماشینی از آیتم های مهم در کیفیت و دوام فرش می باشد . فرش های درجه یک و با کیفیت تنها با الیاف درجه یک مانند نخ اکریلیک هیت ست شده بافته می شوند . در این محصولات از الیاف ناخالص و نامرغوب استفاده نمی شود و با نام فرش درجه یک به فروش می رسند . فرش های درجه یک اکریلیک از دیگر محصولات فرش ماشینی با کیفیت تر هستند و بی شک قیمت بالاتری نیز دارند .
قالی های ممتاز ماشینی با ویژگی های مانند نرمی و لطافت زیاد ، عدم پرزدهی ، ضد حساسیت و بدون آلرژی ، درخشندگی و شفافیت بالا ، مقاومت زیاد در برابر نور خورشید و گرما ، عدم جذب گرد و غبار ، شست و شوی راحت ، ظرافت بالا در میان الیاف و ثبات رنگی بالا شناخته می شوند .
نخ تار به کاررفته در فرش های ماشینی درجه یک از جنس پنبه است و نخ پود آن ها از جنس کنف و یا جوت می باشد . این دو نوع نخ سبب بالا رفتن کیفیت و دوام فرش می شوند و در ضمن فرش بافته شده با الیاف پنبه ، نرم تر و لطیف ترخواهد بود .
فرش ماشینی درجه یک بافته شده با نخ خاب اکریلیک و نخ تار و پود پنبه بیشترین شباهت را به فرش های دستباف دارد و با نام فرش دستبافگونه درجه یک به فروش می رسد .
قالی های درجه یک در ابعاد استاندارد و گاها سفارشی تولید می شوند . عدم وجود اختلاف اندازه در پایین و بالای فرش از موارد با کیفیتی فرش ماشینی می باشد . در فرش ماشینی درجه یک به هیچ وجه اختلاف سایز وجود ندارد .
در قالی های درجه یک هیچ بافت تکراری و عدم تقارن در رنگ و طرح فرش وجود ندارد . قالی درجه یک ماشینی با بهترین مواد اهار داده می شود و عاری از هر گونه عیب و یا نقصی می باشد .
عدم تفاوت در سطح فرش ماشینی و دانه دانه بودن الیاف فرش از دیگر خصوصیات فرش ماشینی درجه یک می باشد . فرش های ماشینی درجه یک نسبت به فرش های تقلبی از تعداد رنگ و طرح بیشتری برخوردار بوده و شستشوی زیاد باعث فرسودگی آن ها نمی شود .

انواع فرش ماشینی درجه یک کاشان
فرش های ماشینی درجه یک کاشان در انواع : فرش 700 شانه تراکم 2550 ، فرش 700 شانه تراکم 2700 ، فرش 700 شانه تراکم 3000 ، فرش 1000 شانه تراکمم 3000 ،  فرش 1000 شانه گل برجسته ، فرش 1200 شانه تراکم 3600 ، فرش 1200 شانه گل برجسته ، فرش 1500 شانه تراکم 4500 ، فرش ترک و انواع گلیم فرش ها تولید و عرضه می شوند .
فرش های 700 شانه درجه یک کاشان مقاومت بالا و فرش های تراکم بالای درجه یک کاشان دارای زیبایی بسیار زیادی می باشند . تراکم بالا در فرش ماشینی درجه یک باعث فشردگی در میان الیاف فرش می شود و از این رو فرش ریز بافت تر و ظریف تر می باشد .
افرادی که به دنبال فرش های درجه یک دستبافگونه هستند می توانند فرش های 1200 شانه و 1500 شانه را خریداری نمایند و افرادی که فرشی مقاوم و مستحکم در برابر سایش و پاخوردگی می خواهند می توانند فرش های 700 شانه درجه یک را انتخاب نمایند .
فرش های درجه یک معمولا با دستگا ههای پیشرفته و جدید بافته می شوند . فرش ماشینی بافته شده با دستگاه های پیشرفته بافندگی دچار تکرار در طرح و نقشه نمی شود و دارای بالاترین درجه کیفیت است . در فرش های ماشینی درجه یک اثری از جای تیغ ، کسری نخ خاب ، پارگی نخ خاب ، سو.ختگی و یا وصله وجود نیست و طول ریشه های نخ خاب فرش به یک اندازه می باشد .
مرحله شیرینگ فرش های درجه یک ماشینی به صورت دقیق و بدون اشکال انجام می شود و به همین دلیل نخ خاب فرش به صورت کوتاه و بلند و راه راه نمی باشد .
قالی ماشینی درجه یک در شرکت های مجهز و پیشرفته تولید می شود . پس در هنگام خرید فرش ماشینی درجه یک می توان برند و فروشگاهی معتبر را انتخاب نمود . فرش های ماشینی درجه یک کاشان کیفیت و دوام بالاتری نسبت به دیگر فرش ها دارند و اغلب دارای بافتی مخملی و بسیار دقیق هستند .
شرکت شانا فرش از مراکز تولید فرش درجه یک ماشینی در ایران است که فرش های ماشینی را با بهترین مواد اولیه و پیشرفته ترین دستگاه بافندگی تولید می کند . این شرکت ، فرش های درجه یک و مرغوب خود را به صورت مستقیم از طریق وب سایت شانا فرش به فروش می رساند .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان
•  شماره حسابهای فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه