برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : چهارشنبه ۰۰/۸/۵

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» انواع فرش ماشيني موجود در بازار و تفاوت آنها را با يکديگر بهتر بشناسيد

انواع فرش ماشینی موجود در بازار و تفاوت آنها با یکدیگر

براي خريد فرش ماشيني نکته بسيار مهمي که بايد به آن توجه کرد ابتدا آشنايي با انواع فرش ماشيني است . فرش هاي ماشيني با توجه به جنس الياف به کار رفته در آن به چهار دسته تقسيم مي شوند که مي توان آنهارا نام برد : فرش ماشيني اکريليک ، فرش ماشيني پلي استر ، فرش ماشيني پلي پروپيلن ، فرش پشمي

انواع الياف در بافت فرش ماشيني

به طور کلي تمام فرش ها از سه نوع نخ توليد مي شوند که سعي مي کنيم کمي آنها را توضيح دهيم .
الف ) نخ پرز يا نخ خاب فرش : در توليد فرش ماشيني از اين نخ براي بافتن گره هاي رنگ استفاده مي شود ، نخ خاب به دور نخ پود پيچيده مي شود و آنرا محکم مي کند . جنس الياف تشکيل شده اين نخ به صورت زير است :
نخ اکريليک 100% ، نخ اکريليک و نخ پروپيلن که به صورت مخلوط استفاده شود ، نخ پروپيلن 100% ، نخ اريشم مصنوعي يا نخ پلي استر
ب ) نخ تار فرش : اين نخ از جنس پلي استر است و کيفيت آن عامل اصلي زيبايي و عمر فرش است .
ج ) نخ پود فرش : جنس اين نخ در فرش هاي ماشيني اکريليکي و پشمي 100% پنبه است .

مقايسه فرش هاي ماشيني از لحاظ جنس الياف

در توضيحات اوليه اين مطلب گفتيم که به طور کل از لحاظ جنس الياف فرش ها به چهار دسته تقسيم مي شوند که در اينجا کمي آنهارا باهم مقايسه خواهيم کرد .
ابتدا از فرش ماشيني اکريليک شروع مي کنيم ، در فرش هايي که از اين نخ استفاده مي شود دوام و طول عمر بيشتري نسبت به پلي استر و پلي پروپيلن دارند به طوري که طول استفاده از اين فرش هارا تا 200سال تخمين مي زنند .دليل اينکه طول عمر نخ هاي اکريليک بالا است اين است که آنهارا حرارت مي دهند تا مقاومت آن بالا رود ،به اين عمل هيت ست مي گويند . نخ هاي اکريليک هيت ست شده به جز دوام بالا باعث زيبايي فرش نيز مي شوند .
فرش هاي ماشيني پلي استر و پلي پروپيلن بر خلاف اکريليک عمر کوتاهي دارند و به مرور زمان لطافت و نرمي خود را از دست مي دهند . اين فرش ها برخلاف فرش اکريليک به مرور زمان پا خورده يا همان آبرفته مي شوند که به عينه قابل مشاهده است ولي در نخ اکريليک اين تغيير بسيار ناچيز است .
از لحاظ شست و شو و مقاوت گرما و تابش نور آفتاب فرش هاي اکريليک نسبت به ساير فرش هاي نام برده مقوت بسيار بالا تري دارند و هيچ گونه تغييري در آنها ايجاد نمي شود .فرش هاي پلي استر و پلي پروپيلن در تست هاي شست و شو و گرما بسيار ضعيف هستند به طوري بعد از چند بار شست و شو اين فرش ها زيبايي اوليه خود را از دست مي دهند يا اگر گرما بخواهيم مثال بزنيم اگر يک اتوي داغ را چند لحظه بر روي فرش اکريليک قرار دهيم بدون نگراني و تغيير مي توان برداشت ولي فرش پلي پروپيلن يا فرش پلي استر در برابر گرماي اتو دچار سوختگي و فرو رفتگي مي شود .

 

فروشگاه اینترنتی شانا فرش عرضه کننده انواع فرش های ماشینی کاشان با ارسال رایگان به تمامی نقاط کشور می باشد .

برچسب
'خرید فرش ماشینی' , 'انواع فرش ماشینی' , 'فرش پلي استر' , 'فرش ماشيني اکريليک' , 'فرش اکريليک' , 'خرید فرش ماشینی کاشان' , 'خرید اینترنتی فرش کاشان' , 'خرید آنلاین فرش ماشینی کاشان'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  روش نگهداری و شستشوی فرش ماشینی
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
•  حمل و نقل در فرش کاشان
•  قیمت بروز فرش ماشینی کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه