برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : چهارشنبه ۰۰/۸/۵

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» چگونه بهترین فرش ماشینی را انتخاب کنیم؟

بهترین فرش ماشینی کدام است؟

وقتی سخن از خرید فرش می زنیم بارها کلمات و سوالاتی از فرش در ذهن ما تداعی می شود.سوالاتی از قبیل عمر فرش ، قیمت فرش ، جنس فرش ، برند خوب فرش . بله درست است اینها سوالاتی هستند که قبل از خرید فرش باید به خود جواب داد . این مطلب شمارا راهنمایی می کند که بتوانید در خرید بهترین فرش ماشینی ، مناسب ترین انتخاب را داشته باشید .

عمر فرش
یکی از اساسی ترین ویژگی های فرش خوب ، عمر با دوام آن است . عمر فرش ماشینی را ممکن است عوامل مختلفی تغییر دهند ، مهم ترین عامل در عمر فرش ، جنس نخ به کار رفته در فرش ماشینی است . اگر قصد ما از خرید فرش ماندگاری زیاد فرش است ، الیاف پشم و اکریلیک بیشترین دوام را دارا هستند و سالیان سال قابل نگهداری هستند . الیاف دیگری مثل پلی استر که همان ابریشم مصنوعی است و پلی پروپلین دوام کمتری دارند برای مکان های شلوغ و پر رفت و آمد مناسب نیستند . البته لازم به ذکر است که امروزه پردازش های زیادی روی الیاف انجام می شود که عمر آن را زیادتر می کند از جمله << هیت ست >> که در این روش الیاف را گرما می دهند تا مقاوت و ماندگاری آن بالا رود . الیاف مورد استفاده در فرش درجه ها و کیفیت های مختلفی دارند به طور مثال الیاف با کیفیت کمتر پرزدهی زیادی دارند و زودتر از بین می روند . 

تراکم و شانه فرش
نکته دیگری که در انتخاب فرش باید به آن توجه کرد تراکم و شانه فرش است . فرش ماشینی داری دو بعد عرضی و طولی و گره های مختلفی است . به گره های عرضی شانه فرش و گره های طولی تراکم فرش می گویند . باید توجه داشت هرچقدر شانه و تراکم فرش بیشتر باشد در نتیجه مقدار نخ به کار رفته در فرش بیشتر می شود و فرش ریزباف تر و سطحی سخت تر خواهد داشت .

رنگ زمینه فرش
رنگ فرش ماشینی یکی دیگر از سوالاتی است که انتخاب مارا مشکل می کند . هرچقدر فرش ماشینی روشن تر باشد زود تر کثیف می شود و باید توجه داشت که شست و شوی فرش ماشینی باعث کم شدن طول عمر ان می شود پس بهتر است در مکان های پر رفت و آمدتر مثل پذیرایی از فرش های تیره استفاده کرد . البته شایان به ذکر است که فرش های روشن باعث دلباز شدن و بزرگتر نشان دادن فضای مورد نظر می شوند .

طرح فرش
طرح فرش ماشینی نیز یکی از ویژگی هایی است که باید به آن توجه کنیم . به طور کل تولید کنندگان فرش ها را در طرح هایی با نقشه های متراکم و ساده و طرح های سنتی ویا طرح های مدرن تولید می کنند که انتخاب آن بستگی به سلیقه و نوع دکوراسیون فضای مورد نظر دارد .

شرکت تولید کننده فرش
یکی از اساسی ترین و مهم ترین عامل در خرید و انتخاب بهترین فرش ماشینی توجه به شرکت تولید کننده و برند آن است . به طور کل شرکت های معتبر و قدیمی سعی در حفظ مشتری های خود دارند و این امر به جز تحویل یک فرش با کیفیت به خریدار میسر نمی شود .

ویژگی های فرش ماشینی درجه یک
- در نقشه فرش ماشینی اثری در از تکرار سیلندر وجود نداشته باشد . به زبان ساده تر در دستگاه های قدیمی و بی کیفیت در تولید فرش ممکن است سیلندر دستگاه بجای یک بار چرخیدن چندبار بچرخد و طرح نابجا تکرار شود .
- استفاده نکردن از نخ ها و الیاف معمولی ، نخ های استفاده شده در فرش های ماشینی شرکت شانا فرش کاشان همگی الیاف هیت ست شده هستند که مقاومت بالایی دارند .
- تناسب و اندازه دقیق نقشه مورد استفاده شده .
- اندازه و ابعاد فرش ماشینی نبایست خارج از حد استاندارد باشد و خطای ±5% در طول فرش اشکال ندارد .
- نخ های استفاده شده در خاب فرش نبایست کم یا زیاد باشد .
- هیچ گونه عیب ، سوراخ ، پارگی و یا سوختگی در فرش ماشینی درجه یک دیده نمی شود .
- در زیر فرش ماشینی جای قلاب خوردگی نباشد .


تهیه و تنظیم : واحد تحقیق و توسعه شرکت شانا فرش کاشان

برچسب
'بهترین فرش ماشینی' , 'خرید بهترین فرش ماشینی' , 'فرش ماشینی کاشان' , 'ویژگی های فرش خوب' , 'فرش ماشینی روشن' , 'فرش ماشینی تیره' , 'فرش ماشینی درجه یک'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  قیمت بروز فرش ماشینی کاشان
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه