برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۰۰/۸/۴

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» خرید فرش مناسب برای دکوراسیون خانه

اصول انتخاب فرش مناسب برای دکوراسیون منزل

فرش چند متری بخرم ؟
از گذشته تا کنون فرش پایه و اساس زیبایی در خانه ها بوده است . انتخاب فرش مهم ترین رکن وابسته به تناسب دکوراسیون منزل ما است و مهم ترین سوال هر خریدار فرش این است که برای دکور خانه خود چه فرشی انتخاب کند . خرید و انتخاب فرش در کل به دکوراسیون و مساحت فضای مورد نظر بستگی دارد که به دو دسته فرش کلاسیک و فرش مدرن تقسیم می شود . ابتدایی ترین موضوعی که باید رعایت کنیم این است که به جز میز روبروی مبل عنصر یا اشیای دیگری روی فرش نباشد و سعی شود پایه های جلوی آن روی فرش نیاید و 5 الی 15 سانتیمتر فاصله داشته باشد،اگر تمام این توضیحات را در نظر بگیریم متوجه می شویم که خود به خود مساحت فرش مکان مورد نظر ما بدست می آید . شما باید فرشی را انتخاب کنید که کف فضای مورد نظر را بپوشاند ، به طور مثال در اتاق خواب به اندازه ای باشد که وقتی بیدار می شویم و می خواهیم از روی تخت بلند شویم پایمان روی فرش باشد.

انتخاب فرش بر اساس سبک و رنگ ؟
مهم ترین عامل در زیبایی دکوراسیون خانه فرش است . برای خرید فرش نکته مهم انتخاب سبک آن و در مرحله دوم رنگ و طرح مبلمان ، پرده و کف پوش است . یکی از عواملی که در انتخاب فرش باعث زیبایی خانه می شود ترکیب رنگ فرش با مبلمان و پرده است که همیشه توصیه می شود رنگ فرش نسبت به آنها گرم تر و تیره تر باشد و رنگ میز مبل هم چون روی فرش قرار دارد بهتر است رنگ کوسن ها باشد .
در اینجا بهتر است کمی راجب رنگ ها صحبت کنیم . به طور کلی رنگ ها به سه دسته رنگ گرم ، رنگ خنثی و رنگ سرد تقسیم می شوند . رنگ های گرم از قبیل قرمز و نارنجی که دارای انرژی ، طراوت و هیجان است بهتر است در آشپزخانه و اتاق نشیمن استفاده شود . رنگ های سرد مثل سبز کم رنگ و آبی به دلیل آرامشی که دارند بیشتر برای اتاق خواب و رنگ های خنثی شامل سفید ، بژ و خاکستری به عنوان رنگ های تکمیلی مورد استفاده قرار می گیرد . رنگی که برای کف انتخاب می کنیم شاید توسط فضای آن به ما تحمیل شده باشد که افراد متخصص در دکوراسیون داخلی پیشنهاد می کنند که برای اتاق های کوچک و باریک با سقف کوتاه رنگ خنثی به کار ببریم تا فضا دلبازتر و دلنشین تر شود و برای اتاق های بزرگ رنگ های گرم استفاده کنیم تا فضای آن صمیمی تر و گرم تر به نظر بیاید .
فرش ابتدا می بایست با سبک خانه و بعد با رنگ کفپوش تناسب داشته باشد . هر نوع کفپوش ، موکت ، قالیچه و فرش با رنگ روشن فضای خانه را بزرگتر و دلبازتر نشان می دهد ، مثلا وقتی کف اتاق تیره باشد فرش ، روشن جلوه می دهد . پس می توان از تاثیر رنگ ها بسیار استفاده کرد ، رنگ های تیره برای ایجاد فضای دنج و صمیمی کنار شومینه و یا اتاق خواب مثل قهوه ای و آجری استفاده می شوند ، این رنگ ها آرام بخش اس و فضای بی روح و سرد را از بین می برد . به طور کل باید توجه داشته باشیم که توازن میان رنگ هارا رعایت کنیم . اگر خواستید رنگ فرش و مبلمانتان تفاوت داشته باشد بهتر است بازهم رنگ فرش ، رنگ غالب و گرم تر و تیره تر باشد .
نکته دیگر و مهم در خرید فرش ، بافت فرش است که باید توجه کنیم که بافت آن از بافت پرده ها و مبلمان درشت تر باشد .  

پیشنهاد هایی برای انتخاب فرش مناسب با دکوراسیون

1 )انتخاب فرش های ابعاد کوچک
این دسته از فرش ها خانه را کوچک تر نشان می دهند و باعث صمیمی تر شدن و دنج بودن فضای خانه می شوند . در خانه هایی که فضای بزرگی دارند و وسایل کم است بهتر است از فرش های ماشینی ابعاد کوچک استفاده کنیم .

2 ) استفاده از لایه فرش به عنوان کفپوش
بسیاری از خریداران به جای استفاده از فرش های کوچک ترجیح می دهند از فرش های یکدست و بزرگ استفاده کنند . این امر سبب می شود که شست و شو و جابجایی فرش سخت شود . بهتر است برای راحتی و زیبایی بیشتر خانه از یک فرش کنافی بزرگ با رنگ خنثی استفاده کنیم و روی آن را با یک فرش کوچک زیبا طرح دار بپوشانیم .

3 ) خالی گذاشتن فضای بین کفپوش ها و فرش ها
از خالی گذاشتن فضای بین کفپوش ها و فرش ها هیچ نگران نباشید و از آن به عنوان زیبایی بیشتر استفاده کنید . این امر سبب می شود خانه شما زیباتر و بزرگتر به نمایش گذاشته شود .

4 ) خرید فرش در اولین مرحله خرید وسایل
اگر شما قصد خرید جهزیه و یا خرید از اول تمامی وسایل خانه دارید ، کارشناسان طراحی دکوراسیون پیشنهاد می کنند که ابتدا اقدام به خرید فرش نمایید که راحت تر وسایل را باهم ست کنید .

5 ) فرش های طرح دار
اگر می خواهید گاهی فضای شاد در خانه ایجاد کنید بهتر است تضاد ایجاد کنید . برای مثال در خانه ای با فرش کرم ، دیوار کرم و مبل کرم فضای خانه را یکدست و بی روح می کند .

تهیه و تنظیم : واحد تحقیق و توسعه شرکت شانا فرش کاشان

برچسب
'خرید فرش مناسب برای دکوراسیون خانه' , 'ست کردن فرش با مبلمان' , 'فرش های ماشینی ابعاد کوچک' , 'خرید فرش ماشینی' , 'ست کردن فرش با وسایل منزل'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  حمل و نقل در فرش کاشان
•  خرید فرش جهیزیه
•  قیمت بروز فرش ماشینی کاشان
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه